Ei toimi itsenäisesti sillä tavalla kuin Live. Vaatii GPX:n.
Geotoadilla ladatusta noin 200:n kätkön GPX:stä jäi osa kätköjen nimistä näkymättä. GPXview toimii samaisen tiedoston kanssa oikein.
Koko N8 jumahtaa joka kerta kun yrittää katsoa kätkökuvauksen lokeja. Pakko tehdä resetti pitämällä virtanappia pohjassa.
Minkäänlaista karttamahdollisuutta ohjelmassa ei ole.
Yksi hyvä ominaisuus: ohjelma osaa hyödyntää N8:n kompassia suunnannäytössä.
Kätkön perään en tämän kanssa lähtenyt flunssan takia. Yhteenvetona sanoisin että aika paljon tärkeitä ominaisuuksia tästä puuttuu eikä tästä toistaiseksi ole Liven korvikkeeksi. Ohjelman vakaus ja toimivuus ovat luokkaa 0.1 alpha eikä 1.0 .
Kokeilemisen näköinen softa puutteineenkin, mutta ei suostu asentumaan E7:ni... Tai itse sovellus asentuu, mutta sen lisäosat eivät, liekö konflikti Qt frameworkin version kanssa vai mitä. En ole jaksanut alkamaan tracen kanssa leikkimään. Kukaan muu törmännyt ongelmaan, tai saanut asennuksen onnistumaan E7:ssa?
Kiva saada uusia softia symppariin. Valitettavasti ohjelma ei suostu lähtemään päälle vaan kun UI:n pitäisi räpsähtää ruutuun, niin softa päättää sulkea itsensä ilman virheilmoituksia. Luurina C7 ja SW 022.006 (Symbian Anna). Uutta versiota tai jotain kikkoja siis odottamaan
Edit: N8:ssa toimii jotenkuten, mutta kätkökuvauksen lokien avaaminen jumii softan ja vaatii luurin boottaamisen.
Viimeksi muokannut pupupari, To 19.05.2011 23:25. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
Omassa N8:ssa toimii ongelmitta, jos gpx-tiedostossa ei ole mukana 'additional waypoints'.
Muutamalla sadalla kätköllä ei pahemmin hidastele, mutta parilla tuhannella tökki välillä jo aika pahasti.
Kätköjen kuvaukset tuo näyttää mielestäni mukavammin kuin GC Live, mutta kartan puute on tietysti iso ongelma.