gnutcha kirjoitti:Vielä tämän vuorokauden aikana julkaistaan Megan ohjelma-sivulla (megafinland.fi) tapahtuman puheenvuorot ja työpajat. Aiheita on laidasta laitaan: kiviaidoista GSAKiin ja kiipeilystä virkavallan mietteisiin.
Pienenä spoilauksena jo nyt viime päivinäkin käytyihin foorumikeskusteluihin liittyen:
Lauantaina 3.8.2012 klo 15.00 astuu lavalle Groundspeakin Jeremy Irish. Normaalin puheenvuoron sijaan, kyseessä on Q&A-sessio eli Kysy niin saat vastauksia! Jeremy on avoimin mielen paikalla kuuntelemassa yleisön kysymyksiä aiheesta kuin aiheesta. Kysymyksiä voi esittää myös suomeksi ja käännöstyöt hoituvat juontajien kautta.
Nyt on oiva mahdollisuus saada suoria vastauksia mieltä askarruttaviin kysymyksiin Groundspeakin toimesta!
Voiko näitä päivän polttavia kysymyksiä tulla kyselemään Jeremyltä ihan asiakassuhteen perusteella? (Asiakkaat <--> Groundspeak Inc)
Vai pitääkö maksaa jotakin jollekkin ulkopuoliselle Ry:lle kysyy epätietoinen Vantaalta. (Ei uskalla ite kysellä mutta kysymys kilahti meiliini)
Itsellä Mega maksettuna mutta ihan samaa mietin että aika kätevä järjestely. Fortumin asiakkaana asiaa Fortumille. Asiointi mahdollista vasta maksettuani siivun suomen piensähkön kuluttajat ry:lle.
Ymmärrän täysin megan maksullisuuden sen riskien takia mutta sitä en ymmärrä miten on mahdollista että lokikirja on maksullisen seinän takana jota ei valvo se taho jollekka maksan vuosimaksuni.
Ehdotukseni on että lokikirja maksuttomalle puolelle ja tapahtumat joidenka järjestejänä voi puolestani olla kuka tahansa maksulliseksi. Se kuka haluaa maksullista ohjelmaa se maksakoon ja päin vastoin.
Joo luin sodista WW I edellisltä vuodelta eikä tarkoitukseni ole tehdä tästä ketjusta WW II. Kysymys on eri ja käännettävissä myös muotoon voiko joku taho perustaa maksullisia tradeja jotka saa lokata vaan maksua vastaan ?
Jykk€