
Voi siis olla iso ero narulla ja narulla. (aiemmin käytössä oli jotakin Motonetin kalastushyllystä ostettua mitälie selkäsiimaa...)

Eiköhän tuoltakin löydä kun jaksaa etsiskellä. Koitin pikaseen vilasta missä hinnoissa on grigri:lle yms sopiva elikkä semistaattinen 9.8/10.2mm (about) ja eipä nyt ainakaan superhalpaa osunut silmiin. Sen sijaan tieto onko dynaamista vai staattista tuntui puuttuvan. Aika oleellinen tieto.
Ensimmäisessä lukee kyljessä "Not for climbing"B0xHunter kirjoitti:Katos vaan..
No niinpäs olikin ja tuo yksikin köysi oli käytetty, juuh ei kiitos
E; mites sulkkarit?
120kg max paino hiukan epäilyttää vaan
E2; löytyy myös black diamondia edullisemmin

Ai katos, onpas tämä noloaDiksi kirjoitti:Ensimmäisessä lukee kyljessä "Not for climbing"B0xHunter kirjoitti:Katos vaan..
No niinpäs olikin ja tuo yksikin köysi oli käytetty, juuh ei kiitos
E; mites sulkkarit?
120kg max paino hiukan epäilyttää vaan
E2; löytyy myös black diamondia edullisemmin
Ja toisele tulee postikuluineen hintaa 13,66e, mikä on mielestäni kohtuu kallis.
Suomiputiikista vaan haeskelee, saa ihan järkihintaan ja takuulla sitä mitä haluaa ja oikeasti kiipeilyyn tarkoitettua kamaa.
 
 
 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  ...Klippaan sen sulkkarin kahvan yläreikiin köyden ympärille
 ...Klippaan sen sulkkarin kahvan yläreikiin köyden ympärille  ...Käytän back uppia
 ...Käytän back uppia  ... en kiipeä hanuri edellä puuhun
 ... en kiipeä hanuri edellä puuhun 
 
  
  
 Joo, on olevinaan muka kiire (purkille?) tai milloin mitäkin...1jone kirjoitti:Tuppaa välillä löystymään tuo turvallisuus ajattelu, vaikka kiipeilyssä pitäskin aina koittaa ottaa huomioon muuttujat yms.